sep 6

Comics Salon 2018

Tretí septembrový víkend budú priestory DK Ružinov už tradične patriť medzinárodnému festivalu pop kultúry Comics Salón. Popri prednáškach na rôzne zaujímavé témy a stánkoch s knihami, hrami a inými darčekovými predmetmi bude opäť najviac pozornosti pútať asi cosplay. Počas troch dní tak budete môcť na chodbách, ale aj v exteriéry Domu kultúry stretnúť elfov, čarodejnice, postavy z manga a anime komixov, predátora, alebo napríklad aj Esther Blanchet – Queen of Albion z Trinity Blood, ktorá je na úvodnom ilustračnom snímku tohto článku. 🙂

V našom stánku sa budete môcť pozrieť do špeciálneho slnečného ďalekohľadu a večer aj do klasického, s ktorým sa pozoroujú planéty, Mesiac a pri tmavej oblohe aj deep sky objekty. Okrem toho si niekoľkokrát zahráme vedomostný kvíz, v ktorom tí najlepší dostanú od nás tričko s logom Slovenské planetáriá.

Za vypočutie bude určite stáť aj prednáška nášho člena Patrika Čechvalu v nedeľu o 12:00 na veľmi aktuálnu tému a to vesmírne hoaxy a konšpirácie. Dozvieme sa, aké sú spoločné znaky vesmírnych konšpirátorov a ako ich rozoznať od serióznych vedeckých teórií. V piatok o 18:00 vystúpi Juraj Kubica s prezentáciou projektu bratislavského planetária. Obe prednášky budú vo Fantasy salóne.

Slovenské planetáriá na Comics Salóne 2018
Slovenské planetáriá na Comics Salóne 2018

Ak sa teda chystáte navštíviť túto akciu a zaujíma vás astronómia, určite si nenechajte ujsť návštevu nášho stánku Slovenské palnetáriá. Tešíme sa na vás!

Comments are closed.