okt 1

Ďakujeme za Váš hlas

kozmonautV uplynulých týždňoch sa naše združenie uchádzalo o príspevok na náš projekt POPULARIZÁCIA ASTRONÓMIE V BRATISLAVE z komunitných grantov nadácie VUB. Podali sme projekt a odborná komisia náš projekt vybrala do užšieho kola, kde sa rozhodovalo o víťazoch v jednotlivých krajoch SMS hlasovaním. V tomto období sme vyvinuli enormné úsilie a mobilizovali sme všetky možné spriaznené kanály, aby sme našich priaznivcov upozornili na prebiehajúce hlasovanie a dali im tak šancu reálne nás podporiť. Využili sme na to nielen našu webovú stránku, ale aj sociálne siete ako facebook, linkedin, google+ a podobne. Dostali sme od Vás, priatelia, veľkú odozvu a aj praktickú podporu v podobe odovzdaných SMS hlasov. A tak sa nám podarilo z počiatočných 70 hlasov dostať nakoniec až 552 hlasov. Priebeh bol pritom veľmi napínavý, stále sme ťahali za kratší koniec a v kraji sme boli tretí v poradí. Vo finále sme síce neporazili prvého v poradí, ale nakoniec sa nám aspoň podarilo zlomiť aj vďaka Vašej podpore karmu tretieho miesta a v závere sme skončili druhý.

Za Vašu podporu a pomoc pri zdieľaní nášho projektu Vám všetkým ĎAKUJEME a budeme sa snažiť nesklamať Vašu dôveru v budúcnosti aj napriek tomu, že si nebudeme môcť dovoliť taký bohatý program, ako sme chystali v rámci projektu pre nadáciu VUB. Ale kto vie ? Budeme sa snažiť uchádzať aj o iné granty a pevne veríme, že nakoniec aj činnosť pre popularizáciu vedy a podporu záujmu detí a študentov o astronómiu nájde svojho mecéna. Myslíme si, že je veľmi dôležité mať nielen zdravé telo ale aj bystrého ducha a kreatívnu myseľ pri posúvaní ľudstva o krok do širšieho vesmíru. Je nám jasné, že ľudia majú rôzne záujmy a koníčky, ale myslíme si, že aj menšinové kruhy vedia posúvať ľudstvo o väčšinové skoky. Preto budeme pracovať usilovne na popularizácii astronómie a planetárií zo všetkých síl aj naďalej.

Víťazom gratulujeme a všetkým ostatným združeniam, ktoré podobne ako my poctivo a korektne bojovali za podporu svojich projektov želáme mnoho úspechov v ďalšej činnosti!

PEV

ĎAKUJEME

Comments are closed.