feb 6

Produkcia americkej univerzity so slovenským dabingom

Vďaka Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom je k dispozícii slovenský dabing k originálnym predstaveniam z produkcie americkej Ball State University.

Ball State University produkuje originálne fulldome, digitálne planetáriové predstavenia. Programy zahŕňajú originálny obsah (animácie, 3D modely, hudbu atď.) vytvorený študentmi, zamestnancami a učiteľmi. Na vytváranie programov používa Ball State svoju produkčnú kupolu, ktorá obsahuje digitálny systém RSA Cosmos 2K pod 9-metrovou kupolou. Záverečné testovanie potom prebieha na 16-metrovej 4K kupole. Univerzita svoje programy ponúka na svojej stránke v obmedzenom rozsahu na skúšku aj bezplatne.

Planetárium v Žiari nad Hronom zverejnilo pod voľnou licenciou slovenský dabing k programu Sunset Meditation (Meditácia pri západe slnka). Scenár preložil Martin Huba a nahovoril Peter Nosáľ z Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella.

Ako sa na stránkach Univerzity ďalej píše, program Sunset Meditation sa venuje zamestnancom STEM, ktorí pracujú pod veľkým psychickým tlakom. Ako sa vyrovnávajú so stresom? Jednou z možností je cvičenie. Globálne pochopenie vedy o strese a učenie sa zdravému spôsobu života pomáha vyrovnávať sa so stresom a s produktivitou práce, udržaním zamestnancov atď. Meditácia je mocným nástrojom na udržanie psychického zdravia a odolnosti. Keďže planetárium ponúka tmavý a tichý priestor na relaxáciu, je ideálnym miestom na meditáciu. Užite si bezplatný meditačný zážitok z Ball State University s programom „Meditácia pri západe slnka.“ Pozrite si úžasný západ slnka cestou z Grand Canyonu na severný pól. Potom si oddýchnite pod nočnou oblohou plnou hviezd a zábleskov polárnej žiary. Slovenská verzia programu je k dispozícii aj na YouTube v 360°.

Zdroj: Ball State University,

Comments are closed.