máj 20

Spoločnosť Konica Minolta rozšírila svoje portfólio o akvizíciu RSA Cosmos

Planetárium Konica Minolta
Planetárium Konica Minolta

Japonská spoločnosť Konica Minolta Inc. vstúpila do globálneho priemyslu planetárií akvizíciou francúzskeho výrobcu planetárií RSA Cosmos SA. Svoje produktové portfólio tak rozšírila o širokouhlé projektory používané na premietanie pod kupolou. Jej plán, ktorý vznikol ešte pred vypuknutím Corona krízy, ráta so zdvojnásobením tržieb v zahraničí do piatich rokov.

Spoločnosť Konica Minolta už teraz vyrába optické projektory a obrazovky pre približne polovicu z približne 360 ​​planetárií, ktoré pôsobia v Japonsku.

Jeden taký projektor sa používa v planetáriu Konica Minolta Planetaria Tokyo, ktoré priamo prevádzkuje spoločnosť. Jednou z momentálne prebiehajúcich prehliadok tohto zariadenia je „Clockwork Universe“, v ktorom sa na nočnej oblohe zobrazuje až 130 000 hviezd, pričom súčasne z reproduktorov hrá hudba od populárnej japonskej skupiny Dreams Come True.

Zaujímavosťou sú kreslá pre dve osoby, ktoré pôsobia ako postele. Človek tak naozaj nadobudne pocit, akoby bol doma v spálni a sníval. Dve planetáriá, ktoré spoločnosť prevádzkuje v Tokiu, navštívi ročne viac ako 800 tisíc návštevníkov.

Zdroj: https://www.konicaminolta.com/planetarium/greetings/, publikované 20.5.2020, pew

Comments are closed.