okt 13

Úchvatné sekvencie na OLED displeji pod kupolou

Líder na trhu s planetáriami spoločnosť Evans&Sutherland uviedla na trh revolučnú novinku, ktorá môže do niekoľkoých rokov úplne zmeniť doterajší spôsob premietania v planetáriách. Nová technológiua ma názov DomeX ™ a v princípe ide o integráciu LED diód priamo do povrchu kupoly planetária. Kupola sa tak mení na aktívny video displej, ktorý prevyšuje riešenia založené na projektoroch v kontraste, jase, spoľahlivosti a životnosti.

DomeX je prvá skutočne čierna kupola s neporovnateľným tmavým stavom a matne čiernym povrchom. Krížový odraz je prakticky eliminovaný, čo dramaticky zvyšuje kontrast systému. V spojení s vynikajúcim jasom sú farby bohaté a žiarivé s plným pokrytím HDR v rozlíšení 8 K a vyššie. Kvalita obrazu DomeX ďaleko presahuje dostupné riešenie premietania.

DomeX ponúka výkonnú jednoduchosť oproti systémom s viacerými projektormi. Kupola s LED diódami poskytuje pevné zarovnanie, nemá žiadny posun, žiadne problémy so zrakovým prierezom, čas zahrievania a má extrémne dlhú životnosť s minimálnou údržbou.

Comments are closed.