mar 9

Zastavte sa pri našom stánku na AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Už XI. ročník medzinárodného festivalu AnimeSHOW prináša bohatý a zaujímavý program. Festival sa uskutoční 23.-25. marca v priestoroch DK Ružinov v Bratislave a Slovenské planetáriá budú, rovnako ako minulý rok, pri tom.

Festival sa venuje Anime, Comicsu, Japonskej kultúre, Scifi, Fantasy a KPOPu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží a premietanie najnovších filmov. V rámci výstavy v stánkoch budeme mať pripravené teleskopy na večerné a denné pozorovania a urobíme aj niekoľko interaktívnych kvízov s cenami pre najlepších.

Prednášky budú mať dvaja naši členovia. Peter Volek sa predstaví v nedeľu o 10:00 s témou astrofotografia a Patrik Čechvala v sobotu o 12:00 porozpráva príbeh vysokoenergetických častíc vo vesmíre a ich detegovaní. Obe prednášky budú v Sci-fi salóne.

Pozorovať s teleskopmi budeme v piatok a v sobotu večer nočnú oblohu od 20:00 do 20:30. So šeciálnym teleskopom s H-Alfa filtrom určeným na pozorovanie Slnka budeme pozorovať v sobotu o od 12:00 do 12:30 a v nedeľu od 11:00 do 11:30.

Ak sa na AnimeShow chystáte, srdečne vás pozývame na naše akcie.

Tím Slovenských planetárií.

Comments are closed.